Перегляди346
Коментарі0
ПерекладОригінал

Якщо ви не знали, яке мають значення різні позначки на товарних упаковках, то ось вам перелік найбільш поширених та важливих:

1. Маленька іконка з відкритою кришкою - це так званий ППВ (або період після відкриття), символ, який розповість вам, як довго продукт буде залишатися придатним, після того, як ви його відкриєте. Період часу майже завжди вказується в місяцях - у вигляді числа, за яким слідує буква «М» (місяць). Значок ППВ обов'язковий до маркування на всіх косметичних засобах, термін придатності якої складає менше 30 місяців.

     

2. Це знак (абрев. фр. Conformité Européenne – європейстка відповідність), який підтверджує безпеку продукції при впровадженні до обороту чи до кінцевого споживача на єдиному ринку Європейського Союзу та свідчить про відповідність продукції вимогам відповідних директив Європейського Союзу з безпеки.

Маркування СЕ є декларацією виробника або його вповноваженого представника про те, що продукція відповідає всім вимогам однієї чи кількох директив Європейського Союзу з безпеки.

Знак CE – це особиста відповідальність виробника. Знак СЕ ніким не надається. Виробник або вповноважений представник на власну відповідальність розміщує маркування СЕ на продукції після того, як переконається що продукція відповідає базовим вимогам директив, або після отримання позитивного висновку процедури оцінки відповідності та після створення декларації відповідності.

СЕ‐ маркуванню підлягають:

 • обладнання та ємності, що знаходяться під тиском;
 • іграшки;
 • будматеріали;
 • вимірювальні прилади;
 • машинне обладнання та його частини;
 • суда, яхти;
 • медичне обладнання;
 • газове обладнання;
 • засоби телекомунікацій;
 • прилади низької напруги;
 • пакувальні матеріали;
 • підйомні матеріали;
 • підйомні механізми;
 • вибухові речовини та засоби індивідуального захисту.

 

3. QR-код. QR-кодом (скор. від Quick Response – «швидкий відгук») називають матричний двовимірний штрих-код, розроблений в Японії в середині 1990-х. Однак повсюдно його почали використовувати зовсім недавно, коли набули поширення мобільні пристрої зв'язку (телефони і смартфони) і спеціальні програми, здатні його розпізнавати.

На відміну від лінійного штрихкоду, що сканується променем, QR-код визначається сенсором як двовимірне зображення. Двовимірний QR-код може містити велику кількість інформації – до 7089 цифрових знаків або 4296 цифр і букв. Це дозволяє зашифрувати в ньому ємне повідомлення або (частіше) адресу веб-сторінки.

Основна перевага QR-кода – це легке розпізнавання скануючим обладнанням (в тому числі і фотокамерою мобільного телефону), що дає можливість використовувати цей вид кодування в торгівлі, виробництві, логістиці.

Відсканувавши QR-код фотокамерою смартфона і отримавши його автоматичну розшифровку (за допомогою спеціальної програми), можна прочитати текст або перейти на веб-сторінку, яка зазвичай служить для надання детальної інформації, яку не можна розмістити на упаковці в місці нанесення QR-коду. Наприклад, це опис товару з демонстраційним або рекламним відеороликом, який запуститься безпосередньо на екрані смартфона.

 

4. Знак «Стрічка Мебіуса» (рециклінг)

Цей знак застосовується товаровиробником у формі самодекларації.

Цей знак має декілька значень:

Він може означати, що маркована ним продукція містить певну частину повторно переробленого матеріалу. Це можуть бути як повторно перероблені матеріали, які утворюються під час виробництва, так і перероблені тверді побутові відходи (ТПВ), що зібрані від населення.

Цим знаком може позначатися повторно перероблений матеріал, отриманий завдяки повторній обробці рекуперованого (відновленого) матеріалу при виробничому процесі, якщо з нього виготовили кінцеву продукцію або компонент, який входить до складу кінцевого продукту.

Також, ним може маркуватися і рекуперований (відновлений) матеріал, який за інших обставин міг би бути видалений як відхід, але був зібраний та застосований у якості сировини замість нового первинного матеріалу для процесу повторного перероблення або виготовлення продукції.

Але всі значення цього знаку вказують на те, що даний продукт чи його упаковка беруть участь в програмі зменшення обсягів утворення відходів шляхом їх рециклінгу.

Наприклад:

Макулатуру подрібнюють на паперову масу (пульпу), з якої знову виробляють паперові вироби; можливе також компостування, виготовлення ізоляційних матеріалів.

Скло подрібнюють, плавлять і виготовляють нову тару, або подрібнюють і використовують замість піску або гравію у виробництві бетону чи асфальту.

Пластмаси переплавляють і виготовляють «синтетичну деревину», стійку до біодеградації, яка має практично невичерпні можливості як матеріал для огорож та інших споруд просто неба.

Метали плавлять і переробляють у різноманітні деталі. До речі, виготовлення алюмінію з лому дозволяє заощадити до 90% електроенергії, необхідної для його виплавляння з руди.

Текстиль подрібнюють і використовують для надання міцності макулатурній паперовій продукції.

Старі автопокришки переплавляють з виготовленням нових резинових виробів або використовують при виготовленні асфальтового покриття.

Існують також інші методи переробки відходів з отриманням різноманітної продукції.

 

 5. Замкнутий цикл (виробництво – застосування – утилізація)

Знак у вигляді трикутника з трьох стрілок, що означають замкнутий цикл (виробництво – застосування – утилізація), вказує, що дана упаковка придатна для подальшої переробки.

Усередині трикутника розташовуються одна або дві цифри, які вказують на тип пакувального матеріалу:

 • 1-19 - пластик,
 • 20-39 - папір та картон,
 • 40-49 - метал,
 • 50-59 - деревина,
 • 60-69 - тканини і текстиль,
 • 70-79 - скло.

Під трикутником (а іноді й усередині нього) може стояти літерний код пластика.

 

 

 6. Знак «Парасоля»

Цей знак означає що продукцію слід оберегти від вологи.

 

 7. Шкідливий

Цей знак найчастіше зустрічається на упаковках з розчинниками, лаками і фарбами. Він інформує про те, що продукт містить одну або кілька шкідливих чи токсичних речовин.

 

 

 8. Їдкий

Їдкими можуть бути, наприклад, різні засоби по очищенню каналізаційних труб. Попереджувальний значок говорить про те, що до складу продукту входить луг або кислота у великій концентрації. А значить, при попаданні на шкіру засіб може викликати важкі опіки і серйозні пошкодження шкіри, м'язової тканини і слизової оболонки. При роботі з такими продуктами треба обов'язково одягати рукавички.

 

 9. Небезпечний для довкілля

Цей знак попереджає про шкідливість продукту для природи. До його складу можуть входити речовини, які створюють загрозу для життя живих організмів – водних і наземних.

Перегляди346
Коментарі0
Додати коментар
Ви повинні увійти для того, щоб додавати коментарі
0 коментарів
Немає коментарів. Ваш коментар буде першим!