Перегляди1153
Коментарі0
ПерекладОригінал

Бізнес-імміграція продовжує залишатися найбільш надійним способом імміграції в Італію, що дозволяє отримати статус постійного резидента в Республіці. Після того, як в 2002 році уряд країни ратифікувала ряд імміграційних законів, Італія отримала статус найбільш ліберального і демократичного держави Європи, завдяки простоті організації бізнес-діяльності іноземців на її території.

Після реєстрації своєї компанії в Італії ви отримуєте тимчасову посвідку на проживання в країні, який потім без проблем можна продовжити і, через два роки, отримати постійний дозвіл на проживання в Італії, а вже через п'ять років підприємець, що займається бізнесом в Італії, може претендувати на отримання італійського громадянства.

Однак, як і у кожного способу імміграції, у процедури бізнес-імміграції є плюси і мінуси, які важливо знати, щоб заздалегідь оцінити власні можливості і не наштовхнутися на "підводні камені".

Італії вигідно, щоб іноземці відкривали свій бізнес на території країни, а отже, імміграційні служби будуть ставитися до вас з поблажливістю. Якщо ви самі є роботодавцем, а не займаєтеся найманої трудовою діяльністю, значить немає ризиків, що вас звільнять, тобто ви не ставите під сумнів власний дозвіл на проживання і можливість перебування в країні.

Повна процедура реєстрації вашого бізнесу в Італії, переїзд в країну і отримання тимчасового дозволу на проживання в Італії займає всього 1 - 2 місяці. В Італії, на відміну від інших держав ЄС, не існує особливих вимог до бізнесменів: вам не обов'язково "бути на коні" і приносити супер прибуток державі - їй досить, що ви справно сплачуєте податки; ви не зобов'язані "виправляти" ситуацію з безробіттям в країні, тобто наймати італійців на роботу зовсім не обов'язково, також не має значення розмір вашого прибутку і обсяги фінансових оборотів.

Переїжджаючи в Італію на постійне проживання як бізнес-емігрант, ви також маєте право перевезти в країну всіх членів своєї родини - чоловіка або дружину, дітей і батьків на утриманні.

Які основні права дає іноземцю бізнес-імміграція до Італії?

Виробництво товарів і реалізація послуг під національною торговою маркою;
Можливість отримання позик, кредитів в національних банках, субсидій і дотацій для ПП від держави;
Розміщення власних доходів в надійних банках Італії, Швейцарії та ін. Країн ЄС;
Відкриття філій власної компанії в інших країнах Євросоюзу;
Отримання якісного медобслуговування для всієї родини, вартість якого в більшій частині субсидується державою;
Навчання в італійських ВНЗ за розцінками для резидентів;
Отримання італійського громадянства.

У бізнес-імміграції, безумовно, існують і свої мінуси. Першим з них є те, що ви повинні мати деякий початковий капітал, а саме, мінімум € 16 000 (капітал, необхідний для реєстрації в Торгово-промисловій палаті).

Далі вам знадобляться приміщення для роботи і проживання, отже, врахуйте необхідність у своєму розпорядженні засобів для купівлі житлової та виробничої нерухомості або оплати оренди. Крім того, в консульстві у вас зажадають підтвердити документально наявність коштів не тільки для вашого повсякденного життя в Італії, але і для розвитку вашого бізнесу.

Врахуйте, що в Італії бюрократія розвинена нітрохи не гірше, ніж в нас, крім того, займатися бізнесом в незнайомій країні набагато складніше, ніж на батьківщині, де все знайоме.

Куди інвестувати в Італії?

Традиційно стабільні і прибуткові сектори ведення діяльності в Італії такі:

 • готельний бізнес;
 • ресторанний бізнес;
 • послуги транспорту;
 • мода;
 • виноробство.

Які вимоги висуває держава до підприємця?

Механізм отримання візи для ведення бізнес-діяльності

Існують два типи віз для іноземних підприємців:

 1. Так звана, віза для стартапів.
  Її відкривають лише бізнесменам, які мають інноваційні ідеї і мінімум € 50 000 на банківському рахунку для реалізації проекту в Італії.
 2. Традиційна віза для ведення бізнесу, власник якої може займатися економічною діяльністю в будь-якому секторі.
  Тут не висуваються ніякі вимоги до розмірів інвестицій, знадобиться тільки необхідний мінімум засобів для реалізації в Італії запропонованої бізнес-ідеї.

Максимальна тривалість візи для ведення бізнесу та відповідного дозволу на проживання становить один рік. Ви можете продовжити перший дозвіл, виданий за мотивами самозайнятості в Італії, подавши заяву, щонайменше, за 60 днів до закінчення терміну дії "пермессо".

Перш ніж подавати документи на імміграційну візу у себе на батьківщині, ви повинні зібрати пакет документів, прописаний в імміграційному законодавстві.

 

UDiaspora - єдиний сайт, що об'єднує усіх українців в Італії. Знайди друзів поблизу, оголошення діаспори, цікаві місця, послуги та багато іншого. Щоб приєднатися - натискайте посилання.

Перегляди1153
Коментарі0
Додати коментар
Ви повинні увійти для того, щоб додавати коментарі
0 коментарів
Немає коментарів. Ваш коментар буде першим!