Перегляди485
Коментарі0
ПерекладОригінал

Поява «Kinder Sorpresa» нерозривно пов'язана з історією розвитку великої італійської компанії із виробництва шоколадних виробів - Ferrero. Ця фірма, звичайно ж, не завжди була таким гігантом, якою вона є тепер (річний оборот компанії становить понад 6 мільярдів євро!) Її історія сягає корінням у 40-ві роки минулого століття, в часи Другої Світової Війни.

Засновником першої торгової лавки в італійському місті Турин, був П'єтро Ферреро. Ця людина відрізнялася веселою вдачею, винахідливістю і незгасним оптимізмом. Саме він заклав основи подальшого розвитку своєї фірми, яка подарувала світові такі смачні винаходи, як цукерки «Рафаелло», драже «Тік-Так», шоколадну пасту «Нутелла» і звичайно ж, оригінальне яйце з іграшкою всередині «Кіндер Сюрприз».

 

Необхідно відзначити, що П'єтро почав цей бізнес не самостійно - невелика булочна перейшла йому у спадок від батька ще в 1930 році. Однак, через завзятий та запальний характер, П'єтро тягнуло до більш цікавої та різноманітної діяльності. Тому, незабаром звичайна булочна перетворилася у кондитерський магазин, в якому й розкрилися всі грані таланту Ферреро як кондитера - він експериментував з продуктами, а дружина в усьому його підтримувала.

Однак з початком Другої Світової, сімейна пара змушена була переїхати на північ Італії, в місто Альба, де в 1942 році вони знову відкрили кондитерську і продовжили експериментувати з рецептами солодких страв. На новому місці їх чекав оглушливий успіх- шоколадні вироби користувалися неймовірною популярністю в рідній Італії, а згодом і в усьому світі. У 1946 році в Альбі, починає працювати перша фабрика «Ферреро». А ще через 10 років компанія виходить за межі Італії і стає міжнародною фірмою, відкривши перше іноземне представництво в Німеччині.

 

Історія шоколадного яйця з сюрпризом:

Здавна в Італії існує старовинна традиція: до Великодня батьки печуть дітям тістечка у вигляді яєчка, куди вкладають який-небудь невеликий сюрприз- іграшку або монетку.

Саме цю традицію взяв за основу Мікеле Ферреро - син П'єтро Ферреро і продовжувач сімейного бізнесу. Мікеле з дитинства не любив молоко, і завжди категорично відмовлявся від вживання даного напою. У зв'язку з цим, йому прийшла в голову чудова думка: випустити серію дитячих кондитерських виробів з підвищеним вмістом молока: до 42%. Так з'явилася серія «Кіндер».

 

 

Виготовлення яєць з сюрпризом теж було вирішено робити з шоколаду «Кіндер» - їх почали виробляти в 1974 році з двошарового шоколаду - молочного й білого. Начинку, пластмасову жовту капсулу, зробили за формою натурального яєчного жовтка. На цей новий винахід сім'я Ферреро отримала патент. А ось ідея створення різноманітних іграшок, здатних поміститися в невеликому пластмасовому яйці, належить індустріальному дизайнеру, швейцарцю Генрі Роту. Саме він стоїть за багатьма іграшками з «Кіндер-Сюрпризу», особливо найпершими.

Коли шоколадні яйця «Кіндер Сюрприз» вперше з'явилися на прилавках, за ними вишикувалася гігантська черга. Перша партія була продана всього за годину. Це було початком манії, що охопила весь світ. Не тільки діти, але й дорослі кинулися колекціонувати вміст «Кіндер Сюрпризу».

Цікаво, що багато іграшок розмальовуються вручну і коштують у колекціонерів від 6 до 500 доларів за особливо рідкісні екземпляри! На інтернет-аукціонах ціни на рідкісні типи іграшок можуть перевищувати 1000 євро. У лютому 2007 року на аукціоні eBay колекція з 90 тисяч іграшок була продана за 30 тисяч євро.

 

Цікаві факти про «Кіндер-Сюрприз»:

«Кіндер Сюрприз» заборонений до продажу в США, де згідно з федеральним актом 1938 року не можна вкладати неїстівні предмети в продукти харчування.

Для країн з жарким кліматом, яйця з іграшками всередині випускаються  під назвою "Kinder Joy".

 

Вся лінія продукції «Ferrero» для дітей виготовляється під назвою «Kinder». Саме з цієї причини слово «kinder» (кіндер) є невід'ємною частиною назви шоколадного яйця. А ось друга частина назви, слово «surprеsа» перекладається в залежності від тієї країни, де воно продається. Таким чином, шоколадні яйця компанії Ферреро в Німеччині називаються «Kinder Uberraschung», в Італії та Іспанії - «Kinder Sorpresa», в Португалії та Бразилії - «Kinder Surpresa», в Швеції і Норвегії - «Kinderoverraskelse», в Англії - «Kinder Surprise », ну а в Україні -«Кіндер Сюрприз».

 

Загальна вага яйця приблизно - 35 грам.

Вміст молочних компонентів в Кіндер Сюрпризі - 32%.

Іграшки-сюрпризи створюються спеціально для "Кіндер Сюрпризу" і вони унікальні!

 

Коробки для кіндерів бувають на 3, 6, 12 і 24 яйця.

 А ви колекціонуєте кіндери?

Перегляди485
Коментарі0
Додати коментар
Ви повинні увійти для того, щоб додавати коментарі
0 коментарів
Немає коментарів. Ваш коментар буде першим!